Naudojimosi instrukcija

Viršutinis meniu

Prisijungus prie svetainės viršuje matysite meniu juostą:

top menu

Ją sudaro šie punktai:

  • Pradžia (atidaro pagrindinį svetainės puslapį)
  • Mano konsultacijos (informacija apie jūsų konsultacijas)
  • Mano finansai (informacija apie jūsų mokėjimus bei galimybė papildyti svetainėje turimus kreditus)
  • Mano duomenys (jūsų asmeniniai duomenys)
  • Mano žinutės (susirašinėjimo su konsultantais vieta)

Registracija konsultacijai

Svetainės kairėje pusėje yra temų kategorijos.

konsultaciju medisPasirinkus norimą temą atsidarys puslapis su konsultantais, kurie konsultuoja šia tema.

konsultantai

Paspaudus ant konsultanto pamatysite aprašymą apie jį. Šalia jo vardo yra trumpas konsultanto specialybės bei kvalifikacijos aprašas. Taip pat nurodyta konsultanto teikiamos konsultacijos kaina bei konsultacijos trukmė.
Registracijai pas norimą konsultantą paspauskite šalia jo esantį punktą „Registruotis". Atsidariusiame puslapyje matysite laiką, kuriuo metu konsultantas yra laisvas.

data laikas

Pasirinkus norimą laiką, žemiau pasirodys užrašas su pasirinkta diena bei konsultacijos pradžios ir pabaigos laikas. Norėdami tęsti registraciją paspauskite mygtuką „Užsakyti".

pasirinktas laikas

Atsidariusiame lange reikės pasirinkti norimą apmokėjimo būdą už konsultaciją. Pasirinkus „Iš savo sąskaitos pataria.lt svetainėje" matysite kiek šiuo metu turite savo sąskaitoje kreditų. (1 kreditas atitinką 1 Lt).
apmokejimo budasPasirinkus „Bankiniu pavedimu" pamatysite bankų sąrašą, kuriuose galima atlikti pavedimą. Pasirinkite norimą banką, jei norite mokėti bankiniu pavedimu, arba jei norite mokėti svetainėje esančiai kreditais pasirinkite „Iš savo sąskaitos pataria.lt svetainėje" ir paspauskite „Mokėti".

Jei mokate iš savo sąskaitos kreditais, tuomet, jei jūsų sąskaitos likutis pakankamas, bus automatiškai atliktas mokėjimas.
Pasirinkus mokėjimą per banką atsidarys naujas puslapis su nukreipimu į jūsų pasirinktą banką.

nukreipimas mokejimai

Nukreipimas atliekamas automatiškai, tačiau jei jis per 1 min neįvyko, paspauskite mygtuką „Mokėti".

Sėkmingai atlikus mokėjimą, jūs būsite sugrąžintas į pataria.lt svetainę ir pamatysite pranešimą apie konsultaciją, kuriai užsiregistravote.

Meniu punktų paaiškinimas

Punktas „Mano konsultacijos"

Pasirinkųs punktą „Mano konsultacijos" atsidarys puslapis su informacija apie konsultacijas.

busimos konsultacijos

Čia galite peržiūrėti būsimas konsultacijas, įvykusias konsultacijas bei neįvykusias konsultacijas. Pasirinkus būsimas konsultacijas, prie užregistruotų konsultacijų matysite tris nuorodas „Jungtis", „Siųsti", „Atšaukti". Pasirinkus „Jungtis" jūs būsite nukreiptas į vaizdo konsultaciją, jeigu jai atėjo laikas. Punktas „Siųsti" skirtas rašyti pranešimus konsultantui pagal registruotą konsultaciją. O pasirinkę „Atšaukti" galite atšaukti registraciją konsultacijai.

Punktas „Mano finansai"

Atsidarius meniu punktą „Mano finansai" matysite pasirinkimus „Sąskaitos papildymas", „Paslaugų ataskaita", „Sąskaitos faktūros".

mano finansai

Pasirinkus „Sąskaitos papildymas" galite papildyti sąskaitą svetainėje pataria.lt . Pasirinkite kiek norite įsigyti kreditų ir paspauskite „Į krepšelį". 1 kreditas atitinka 1 Lt. Mokėjimą galite atlikti bankiniu pavedimu.
Punkte „Paslaugų ataskaita" matysite kada atlikote registraciją konsultacijai, kiek sumokėjote bei sąskaitos likutį. Taip pat matysite kada buvo jums sugrąžinti pinigai už neįvykusią konsultaciją.
Pasirinkus punktą „Sąskaitos faktūros" matysite sąrašą jūsų atliktų apmokėjimų bei galėsite parsisiųsti sąskaitos faktūros dokumentą paspaudę ant PDF piešinuko.

Punktas „Mano žinutės"

zinutes

Čia galite matyti savo susirašinėjimą su konsultantais pagal konsultacijas, kurioms registravotės. Būsimoms konsultacijoms arba jei konsultacija įvyko šiandien, galite rašyti pranešimus konsultantui. Kitu atveju galite tik peržiūrėti įvykusį susirašinėjimą.

Prisijungimas vaizdo konsultacijai

Prieš jungdamiesi vaizdo konsultacijai patartina atlikti šiuos veiksmus:

  • Patikrinti video kamerą. Pažiūrėkite ar jūsų video kamera yra pajungta ir veikianti. Taip pat svarbu, jog vaizdo konsultacijos metu kitos programos nenaudotų jūsų video kameros.
  • Patikrinkite garso nuostatas. Pažiūrėkite ar jūsų garsiakalbiai bei mikrofonas yra įjungti ir tinkamai sureguliuoti. Vaizdo konsultacijoms patartina naudoti ausines, kad konsultacijos metu nebūtų aido. Arba jei naudojate kolonėles, tuomet patraukite jas toliau nuo mikrofono, nes mikrofonas gali užfiksuoti garsą sklindantį iš garsiakalbių ir taip sudaryti aidą konsultacijos metu.
  • Įsitikinkite, jog jūsų naudojamoje interneto naršyklėje yra įdiegtas Adobe Flash Player grotuvas ir jo versija yra nesenesnė nei 10.2
  • Pažiūrėkite ar jūsų interneto sparta yra gera, kadangi video siuntimui bei priėmimui reikalingas geras interneto ryšys, kitaip gali trūkinėti vaizdas bei garsas ir konsultacijos kokybė nebus gera.

Jūsų patogumui yra supaprastintas prisijungimas vaizdo konsultacijai. Jei esate užsiregistravęs konsultacijai ir prisijungęs prie puslapio pataria.lt, tuomet dešinėje matysite laiką, kiek liko iki artimiausios konsultacijos.

liko laiko

Šiam laikui pasibaigus jūs automatiškai būsite nukreiptas į vaizdo konsultaciją. Jeigu prie svetainės prisijungėte kai konsultacija jau yra prasidėjusi, tuomet šis laikrodis praneš, kad konsultacija jau vyksta ir paspaudę jame esančią nuorodą „Jungtis konsultacijai" būsite nukreiptas į konsultaciją.

Pirmą kartą jungiantis vaizdo konsultacijai, jūsų gali būti paprašyta patvirtinti, jog sutinkate, kad jūsų video kamera bei mikrofonas būtų naudojamas konsultacijos metu.

flash-settings2echo-settings

Pasirinkite punktą „Allow", bei uždėkite varnelę prie punkto „Remember", kad kitą kartą jūsų nebeklaustų dėl leidimo, o iš karto jungtų vaizdo konsultacijai.
Dar galima pasirinkti, kad būtų sumažintas aidas, jei naudojate garso kolonėles ar nešiojamo kompiuterio garsiakalbius. Tuomet paspauskite mikrofono ikonėlę ir ten uždėkite varnelę prie „Reduce Echo“. Atlikus pasirinkimus paspauskite mygtuką „Close".

Taip pat svarbu žinoti, kad vaizdo konsultacijos metu nėra daromi jokie įrašai. Vaizdo ir garso transliacija bei susirašinėjimas vaizdo konsultacijos metu nebus išsaugotas.
Vaizdo konsultacijos puslapis yra padalintas į tris pagrindines dalis. Du langai yra vaizdo transliacijoms, kuriose yra jūsų ir konsultanto vaizdas, o apačioje per vidurį – vieta, skirta susirašinėjimui.


Pastaba.
Iškilus problemoms ar turint klausimų, prašome patikrinti svetainėje esančią D.U.K. skiltį (svetainės apačioje esantis meniu punktas) arba pranešti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.